logo

UNİKA OTOMASYON SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.

Şirketimizin geçmişi 1978 yılında faaliyete geçen AVDAN PANJUR firmasına dayanmaktadır. İki mühendis kardeş , Batı Karadeniz’in sanayi şehri Zonguldak’ta panjur sektöründe işe başlamışlardır. 1986 yılında Türkiye’de yeni olan PVC doğrama sektörüne giriş yapma kararı alarak, Zonguldak’ta EGEPEN satıcı bayisi olarak plastik doğrama sektörüne satıcı olarak girmişlerdir. 1988 yılında ise EGEPEN’in Türkiye’deki ilk üretici bayilerinden biri olarak İzmir’de EGE DOĞRAMA A.Ş.’yi kurmuş ve PVC doğrama üretimine başlamışlardır.

O günlerde PVC doğramanın naylon doğrama olmadığını pazara anlatarak bu dönemi başarı ile tamamlayan firmamız, her zaman Panjur ve PVC doğrama sektöründe öncülük yapan firmalardan biri olmuştur. 1990 yılında Zonguldak’ta ikinci PVC doğrama üretim tesisini KARPEN KARADENİZ A.Ş. olarak faaliyete geçiren firma, uzman kadroları ile büyümesine devam etmiş ve 1991 yılında İstanbul Beylikdüzü’nde PVC doğrama üreticisi EKOPEN LTD.ŞTİ. ni kurarak, ülke çapında; İzmir, Zonguldak ve İstanbul PVC doğrama üretim tesisleri ile o zaman EGEPEN’in en büyük bayisi olmuşlardır.

1991 yılı sonunda, Firmanın; PVC doğrama için Türkiye de aksesuar bulmakta zorlanması sonucunda AVDAN AKSESUAR İNŞAAT LTD.ŞTİ.’ni Manisa Sanayi Bölgesinde kurarak, sahibi oldukları üç firmanın ve sektörün doğrama aksesuarlarını imal etmeye başlamışlardır.

30 yılı aşkın bilgi birikimi ve pazarda kalma başarısıyla yeni iş kollarına girmeyi uygun gören TURAN AVDAN, 2014 yılında Otomasyon sistemleri ile ilgili alanda çalışmak üzere “UNİKA OTOMASYON SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ”ni İzmir’de kurmuştur.

Şirketimiz kurulduğu günden itibaren, yurt dışında otomasyon sektörünün en iyilerinden çözüm ortağı aramış ve sonunda dünyada 42 ülkede faaliyet gösteren QUIKO ITALY  firması ile anlaşmaya varmış ve Türkiye, Turk Cumhuriyetleri, Balkanlar ve Ortadoğu ülkelerinde QUIKO ITALY temsil etme yetkisini almıştır.

Halen; Türkiye, Türk Cumhuriyetleri, Irak, Suriye, S.Arabistan, Afganistan ve Balkan ülkelerinde QUIKO firmasını başarı ile temsil etmektedir.

MİSYON

Misyonumuz evin içinde yaşayan insanların yaşam standartlarını artıran ev otomasyonunu dizayn ve imal etmektir.

Her kapı ve pencere basit bir dokunuşla açılacak.

SERTİFİKALAR

Tüm QUIKO ve UNİKA ürünleri, kapı ve pencereleri yüksek kalite standartlatına göre tasarlanmış ve üretilmiştir. Quiko ürünleri Avrupa normlarını size sağlar.

Müşteri konforunu her zaman ön planda tutuyoruz. Ayrıca sürekli yeni teknolojiler arayarak otomasyon sistemlerinin güvenlik derecesini artırmayı ilke edindik.